آغاز کار وبسایت «موزه جنبش زنان ایران»

نمایشگاه «از اوین با عشق» برای اعلام موجودیت «موزه جنبش زنان ایران» در ماه مارس به مناسبت روزجهانی زن، در خانه بشریت شهر لاهه برگزار شد. این نمایشگاه دست‌سازهای زنانی را به نمایش گذاشته بود که طی ده سال گذشته در زندان اوین بودند.

پایان نمایشگاه از اوین با عشق و آغاز کار وبسایت موزه جنبش زنان

مراسم اختتامیه نمایشگاه دست‌سازهای زنان زندانی اوین درروز چهارشنبه ۴ آپریل با محوریت موضوعی «جنبش زنان و جنبش دختران خیابان انقلاب» در خانه بشریت شهر لاهه برگزار شد.

این نمایشگاه برای اعلام موجودیت «موزه جنبش زنان ایران» در ماه مارس به مناسبت روزجهانی زن افتتاح شد و دست سازهای زنانی را به نمایش گذاشته بود که طی ده سال گذشته در زندان اوین بودند.

مراسم با پخش پیام ویدیویی مهرانگیز کار وکیل مدافع حقوق بشر به زنان زندانی آغاز شد، با میزگردی با حضور هاله قریشی‌، منصوره شجاعی، نیلس مولما از سازمان عفو بین‌الملل و کارولین ادگرتون از وکلای دادگاه بین‌المللی لاهه ادامه یافت، و با پخش ویدیوی کوتاهی از سرودخوانی دختران جوان در متروی تهران به مناسبت روز جهانی زن در اعتراض به حجاب اجباری پایان یافت. طراحی و اجرای مراسم اختتامیه از سوی سازمان عفو بین‌الملل و خانه بشریت شهر لاهه انجام شد.

منبع: http://www.iran-emrooz.net/index.php/news1/74201/

 

 

 

 

     

 

Sarvenaz Ja